Letiště Praha a parkování je součást mého cestovního dobrodružství

Jak je možné, že letiště Praha a parkování hraje tak důležitou roli v mém cestovatelském blogu? Pokud mě sledujete už delší dobu, víte, že si potrpím na objevování nových míst. Umíte si představit cestování po světě bez spolehlivého dopravního centra, jakým je pro mě rozhodně pražské letiště? Já rozhodně ne, a proto jsem se rozhodl napsat něco více o základních potřebách mé cestovní vášně.

Proč je pro mě naprosto zásadní parkoviště u našeho hlavního letiště?

Především jde o mojí pohodu při cestování. Nechci se příliš spoléhat na cizí dobrou vůli a spolehlivost. Dost často se mi stalo, že jsem se dohodl s některým z mých známých, že mě odveze před odletem k terminálu a na poslední chvíli mi cestu zrušil nebo také dorazil pozdě. To je samozřejmě zbytečný stres, který se samozřejmě snažím eliminovat, co to jen jde. Přeci jen cestování samo o sobě je poměrně náročná záležitost, tak proč si to ještě ztěžovat.

Jak řeším dopravu na letiště v 90 % případů?

Mým nejoblíbenějším způsobem dopravy na letiště praha je samozřejmě doprava vlastním automobilem. Dlouho jsem parkoval v klasickém parkovacím domu u letiště, ale zjistil jsem, že ceny jsou až příliš vysoké a já často odlétám na delší dobu, čímž se parkování prodraží. A proto jsem hledal důstojné alternativy, až jsem jednu našel. Ať už letím kamkoliv, parkuji na neoficiálním parkovišti. O co jde? Nejde o žádnou zapadlou uličku někde u terminálu nebo nákupního centra.

Jde o legitimní parkovací plochu, která není provozována přímo letištěm a standardně bývá do 15 minut od hlavní odletové haly. Možná se ptáte, jak se potom dostanu na letiště, když zaparkuji několik minut od terminálu a ještě mám často zavazadla? Vše je vyřešené za mě. Společnosti totiž mají vlastní řidiče, kteří vás velmi ochotně dopraví až na letiště před odletem a to samé i při návratu zpět. Jakmile tedy vystoupíte zpět v Čr, už na vás čeká řidič, který vás odveze k vašemu autu. A to je pouze jedna z výhod této parkovací možnosti.

Mohlo by vás zajímat  Brno letiště parkování, tak vypadal můj poslední den před odletem do USA

Co dalšího mám rád na neoficiálním parkovišti?

Nejde mi jen o komfort, ale i velmi přijatelnou cenu. Ta se totiž velmi často pohybuje i na polovině klasického parkování u letiště. To je pro mě velmi zajímavá a přijatelná nabídka. Ale jsou zde i další lákavé výhody. Především jde o bezpečí. Nemusím se obávat, že mi někdo vykrade auto nebo s ním dokonce odjede bez mého souhlasu. Takzvaně si ho půjčí navždy. V případě neoficiálního parkoviště vím, že je plocha střežena 24/7 pomocí kamer, plotů a zároveň je vždy přítomen strážce, který na vše dohlíží. Já se tedy můžu v klidu soustředit na svůj další cestovní cíl.

Parkování jsme probrali dostatečně. A co ostatní cestovní vybavení?

Mezi nejdůležitější věci patří především moje oblíbená kreditní karta. Proč nesmí chybět na žádné cestě do zahraničí? Přeci jen, ne vždy je hotovost tím nejrozumnějším řešením. Dost často je složité se orientovat v cizí měně a může být tedy jednodušší vše platit kartou. Navíc to má dvě veliké výhody. Tou první je cashback a případné sbírání bodů, které jde uplatnit například na pořízení letenek zdarma nebo letištní salonky. Ty jsou příjemným zpestřením dlouhé letištní chvíle.

Dalším důležitým nástrojem mého cestování je fotoaparát a notebook. Možná se to zdá zvláštní, ale neumím si bez těchto věcí představit své cestování. Miluji se koukat zpětně na některé vzpominky z cest a připomínat si všechny nádherné zážitky z cest. Věřím, že si z dnešního povídání odnesete zajímavé informace a třeba se budete cítit více v klidu před vaší další cestou.

Napište mi komentář, která věc vás nejvíce překvapila v dnešním článku.

Související příspěvky

Líčení očí má svá pravidla. Znáte alespoň ta nejdůležitější?

Líčení očí je svého druhu umění. Umění, které...

Efektivní redukční jídelníček musí být hlavně vyvážený - mýty a fakta o dietách

Správně sestavený redukční jídelníček je základem úspěšného hubnutí....