Snadný přístup a levné parkování. Letiště Ostrava mile překvapí službami

V tomto příspěvku se s vámi chci podělit o své zkušenosti s cestou do Bulharska. Tentokrát jsem odlétala z Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Povím vám, jakými způsoby se do Mošnova dostanete a jak můžete vyřešit parkování. Letiště Ostrava má naštěstí jednu výhodu – je malé a přehledné.

Hola, hola, Bulharsko volá!

Na čtrnáctidenní dovolenou k moři mě přemluvila kamarádka, která bydlí ve Frýdku Místku. Našla si zájezd do Bulharska a potřebovala k sobě sehnat parťáka, aby jí vyšlo levněji ubytování. Řekla jsem si proč ne. V Bulharsku jsem ještě nebyla. Vždycky mi připadalo jako nezajímavá země.

Ale ona vlastně žádná země není nezajímavá. Záleží, co od ní zrovna v tu chvíli očekáváme. A tak jsem se naladila na to, že se budu dva týdny povalovat u moře a chodit po promenádě.

Tentokrát jsme odlétaly z Ostravy. S tím jsem neměla žádný problém. Na Moravu jezdím často a ráda.Uvítala jsem, že se opět uvidím se svými přáteli, a vyrazila jsem dva dny před odletem.

Raději s jednodenním předstihem

Ostravské letiště vás nadchne v tom, jak skvěle má vyřešené příjezdové cesty. Dostanete se na něj snadno i z dálnice D1. Pokud ale nežijete poblíž a pojedete z větší dálky jako já, určitě bych nedoporučovala jet do Ostravy až v den odletu. A to i přesto, že je náš let až v pozdějších hodinách a máme celý den na to se do Mošnova dostat. Známe totiž české dálnice.

Raději využijte krás Beskyd, zastavte se například na Pustevnách nebo na Soláni a v klidu přespěte na Moravě. Ostatně i v Ostravě si můžeme užít jednodenní výlet – jedinečné jsou například historické Vítkovické železárny.

Bez auta? Žádný problém

Pokud se rozhodnete přijet na Moravu o den dřív, můžete auto nechat u známých nebo u hotelu, kde bydlíte a na letiště dojet veřejnou dopravou. Protože ostravské letiště využívají převážně místní lidé, má kraj perfektně zajištěné spoje z nejbližších měst.

Mohlo by vás zajímat  Ještě jednou parkování u letiště - tentokrát s vyznáním lásky k letadlům

Takže se na letiště můžeme nechat dopravit nejen z Ostravy, ale i z Nového Jičína, Frýdku Místku, Kopřivnice, Příboru, Rožnova pod Radhoštěm, Zlína nebo Vsetína. Autobusy nás vysadí hned před železničním terminálem u odletové haly. Do Mošnova jezdí i vlaky z Bohumína a Ostravy.

To je to, co mě na Letišti Leoše Janáčka nadchlo nejvíce. Příjezd vlaku je tu napojený na odletovou halu, takže zajišťuje opravdu maximální komfort. Toto letiště je zkrátka menší, takže se vyhneme mnoha stresům, které nás můžou potkat na letišti v Praze.

Jak je řešené parkování přímo u letiště

Kamarádka ale zavelela jasně: „Autobusem se trmácet nebudeme, beru auto!“ Proč ne, já jsem jen pro. Cestu jsem nechala plně na ní a užívala jsem si, že pro změnu nemusím nic řešit a organizovat.

Auto jsme se rozhodly nechat přímo na letištním parkovišti. Mile mě překvapily místní ceny. Zatímco v Praze je oficiální parkoviště celkem drahé, tady to nebylo nic hrozného. Parkovací plochy jsou rozdělené do několika kategorií.

P1 se nachází hned u terminálu a není určena pro dlouhodobé stání. Poplatky jsou tady taky nejvyšší. O kousek dál je P5, které je sice levnější, ale na 14 dní bych tady taky auto nenechala. Jen pár minut chůze od terminálu jsou další tři parkoviště – P3, P3a a P4. Ta nabízejí stání za 70 korun na den. To už je příjemná cena.

Jde to i levněji

Samozřejmě stejně jako v Praze, i tady můžeme využít další soukromá parkoviště, kde dlouhodobé stání vyjde nejvýhodněji. Za dva týdny si účtují kolem 800 korun. Jsou sice dál od letiště, ale nabízejí odvoz tam i zpět zdarma.

Skvělé je, že jsou tato parkoviště plně zabezpečená a s ostrahou, takže se o auto nemusíme vůbec bát. Nabízejí také různé doplňkové služby – většinou jde o mytí aut, servis a někde i o občerstvení. Je docela příjemné být před odletem zklidněn douškem slivovice J

Mohlo by vás zajímat  Co je to peeling a jaké jsou peelingy pro specifické partie těla

Už jste někdy letěli z ostravského letiště? Co se vám tam líbilo nejvíc?

Související příspěvky

Líčení očí má svá pravidla. Znáte alespoň ta nejdůležitější?

Líčení očí je svého druhu umění. Umění, které...

Efektivní redukční jídelníček musí být hlavně vyvážený - mýty a fakta o dietách

Správně sestavený redukční jídelníček je základem úspěšného hubnutí....